Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Audi představilo novou řadu úsporných modelů ultra

News

05.08.2013

Volkswagen má BlueMotion, Seat Ecomotive a Škoda Greenline. Řeč je o úsporných modelech. Teď se na řadu dostalo i Audi, které své asketické modely pojmenuje ultra.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Spotřeba je v mnoha případech tím hlavním kritériem při výběru nového automobilu. Víc než kdy jindy se tak začínají prosazovat úsporné modely, jež v drtivém případě pohání malý turbodiesel. Domácí Škoda má ve své nabídce úsporné modely Greenline, Audi své spořílky pojmenuje ultra. Prvním z nových modelů je Audi A3 1.6 TDI ultra, které je prezentováno jako nejúspornější model značky. Od běžného modelu se tento liší nástavci prahů S line, 16palcovými koly s pneumatikami s nízkým valivým odporem nebo o 15 mm nižším podvozkem.

O pohon se stará známý vznětový čtyřválec 1.6 TDI o výkonu 81 kW/110 koní, který najdeme také ve Volkswagenu Golf BlueMotion. Ve 1205 kilogramů vážícím Audi A3 zrychlí z 0 na 100 km/h za slušných 10,5 sekund a rozjede se až na rovných 200 km/h, tudíž se nejedná o žádného loudálka. Kombinovaná spotřeba je uváděna 3,2 litru, tedy na chlup stejná jako v již zmiňovaném úsporném Golfu. Kromě turbodieselů se v budoucnu dočkáme také úsporných zážehových motorů TFSI (toto označení pro turbodmychadlem nebo kompresorem přeplňované zážehové motory používá výhradně Audi).

Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…

Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: