Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Audi představilo novou řadu úsporných modelů ultra

News

05.08.2013

Volkswagen má BlueMotion, Seat Ecomotive a Škoda Greenline. Řeč je o úsporných modelech. Teď se na řadu dostalo i Audi, které své asketické modely pojmenuje ultra.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Spotřeba je v mnoha případech tím hlavním kritériem při výběru nového automobilu. Víc než kdy jindy se tak začínají prosazovat úsporné modely, jež v drtivém případě pohání malý turbodiesel. Domácí Škoda má ve své nabídce úsporné modely Greenline, Audi své spořílky pojmenuje ultra. Prvním z nových modelů je Audi A3 1.6 TDI ultra, které je prezentováno jako nejúspornější model značky. Od běžného modelu se tento liší nástavci prahů S line, 16palcovými koly s pneumatikami s nízkým valivým odporem nebo o 15 mm nižším podvozkem.

O pohon se stará známý vznětový čtyřválec 1.6 TDI o výkonu 81 kW/110 koní, který najdeme také ve Volkswagenu Golf BlueMotion. Ve 1205 kilogramů vážícím Audi A3 zrychlí z 0 na 100 km/h za slušných 10,5 sekund a rozjede se až na rovných 200 km/h, tudíž se nejedná o žádného loudálka. Kombinovaná spotřeba je uváděna 3,2 litru, tedy na chlup stejná jako v již zmiňovaném úsporném Golfu. Kromě turbodieselů se v budoucnu dočkáme také úsporných zážehových motorů TFSI (toto označení pro turbodmychadlem nebo kompresorem přeplňované zážehové motory používá výhradně Audi).

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: