Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Caterham Seven dostane tříválec s turbem

News

05.08.2013

Pod kapotu Caterhamu Seven zamíří přeplňovaný tříválec od Suzuki. Díky malému motoru se z něj stane nejlevnější a nejekonomičtější Caterham Seven z celé nabídky.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Downsizing se nevyhne nikomu, zdá se. Caterham totiž představil novou verzi legendárního modelu Seven, která využije služeb přeplňovaného tříválce o objemu 660 cm3 pocházejícího od Suzuki. Japonská automobilka nabízí tuto miniaturní jednotku již ve svých domácích verzích modelů Jimny nebo Every. V případě Caterhamu bude tříválec spojen s pětistuňovou manuální převodovkou, která bude přenášet točivý moment na zadní kola.

U Caterhamu zmiňují, že použití malé jednotky nenahrává pouze jízdním nákladům, ale také řidičským dojmům. Jak je známo, nízká hmotnost je klíčovým prvkem jízdní zábavy, přeplňovaný tříválec má navíc přiblížit Caterham legendárnímu vzoru Lotus 7. Na britském trhu bude stát tento vůz 17 000 liber, což je v přepočtu zhruba 510 000 Kč.

Kromě základního provedení s přeplňovaný tříválcem nabízí Caterham také výkonější verze. Vrcholem celé nabídky inspirované Lotusem 7 je verze Seven 620 R s dvoulitrovým přeplňovaným čtyřválcem o výkonu 315 koní, který zrychlí z 0 na 100 km/h za bleskurychlých 2,9 sekund.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: