Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Subaru BRZ STI nedostane přeplňování

News

05.08.2013

Subaru zveřejnilo několik fotek nové verze zadokolky BRZ, která dostane slavné přízvisko STI. Premiéra proběhne velmi pravděpodobně v listopadu v rámci autosalonu v Los Angeles.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Technici značek Subaru a Toyota spojili před několika lety síly a vrhli se na vývoj dostupné a zábavné zadokolky s atmosférickým motorem. Podobných vozů v posledních letech moc nebylo, ze zadokolek se stal prakticky ohrožený druh, proto zpráva, že dvě japonské automobilky vypustí do světa podobný vůz, potěšila snad každého fanouška aut. Premiéra Subaru BRZ a Toyoty GT86, jak se výtvory jmenují, proběhla v minulém roce. Pod kapotou obou vozů bije čtyřválcový atmosférický boxer o objemu 2,0 litru, který produkuje 147 kW/200 koní.

V dnešní turboéře nejsu výkony obou zadokolek nikterak vyjímečné, v běžných situacích se dá říci, že v přímce bude rychlejší kdejaká Octavia s dvoulitrovým turbodiesel, nicméně „Toyobaru“ je o ničem jiném. U Subaru se nicméně se standardní verzí nespokojili a vrhli se na vývoj ostřejšího provedení s přídomkem STI. Ačkoliv taková Impreza STI disponovala přeplňovaným čtyřválcem, BRZ zůstane u atmosférického plnění. Za víšm je prý nedostatek prostoru, kvůli kterému nelze instalovat nezbytný mezichladič. Výkon se tak oproti standardní verzi nezvýší nijak radikálně, nicméně výsledných 171 kW/232 koní je v době přeplňování a svazujících Euro norem skutečně skvělý výsledek. Navíc to potěšení, kdy budete moci motor točit až za nějakých 7500 otáček, za to stojí.

Kromě vyššího výkonu dostane Subaru BRZ STI také výraznější prvky karoserie jako upravené přední a zadní nárazníky, větší přítlačné křídlo, jinou masku chladiče nebo 18palcová kola.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: