Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Škoda Citigo CNG zajela rekordně nízkou spotřebu

News

05.08.2013

Nejmenší vůz mladoboleslavské automobilky spalující zemní plyn ujel trasu dlouhou 2619 kilometrů se spotřebou 2,39 kg na 100 km, což odpovídá 0,60 Kč na jeden ujetý km.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

V dnešní době je spotřeba jedním z hlavních ukazatelů při výběru nového auta. Zákazníci mají na výběr mezi klasickými automobily se zážehovým nebo vznětovým motorem, případně mezi hybridy a také elektromobily. Kromě benzinu a nafty mohou automobily spalovat také LPG nebo CNG, tedy zemní plyn. Právě na tuto variantu sází také domácí automobilka Škoda, která upravila svůj nejmenší model Citigo tak, aby většinu času jezdil pouze na zemní plyn. V uplynulých dnech vyrazil rekordman nízké spotřeby a veterán světových eko rally Gerhard Plattner s vozem Škoda Citigo CNG na cestou dlouhou 2619 kilometrů, která startovala v italském městě Vicenza a končila ve švédské metropoli Stockholm.

Na celou cestu dostal Plattner pouhých 100 eur (2950 Kč) na pohonné hmoty. Kombinovaná spotřeba Škody Citigo CNG činí 2,9 kg na 100 km, což je v přepočtu 0,73 Kč na jeden ujetý kilometr. Rekordman Plattner však měl pár es v rukávu a dostal se až na výsledných 2,39 kg CNG, což vychází na 0,60 Kč na jeden kilometr. Pro srovnání: běžný automobil se zážehovým motorem spotřebuje v průměru okolo 6 litrů na 100 km, což při aktuálních cenách benzinu vychází na 2,40 Kč na kilometr, u turbodieselu stojí jeden ujetý kilometr zhruba 1,88 Kč na kilometr. Pokud bycho brali automobilkou uváděnou potřebu 2,9 kg na 100 km jako bernou minci, pořád jsme na zhruba polovičních hodnotách oproti turbodieselu. Jedinou, a prakticky zásadní výtkou, tak zůstává nedostatečná síť plnících stanic CNG. To se však v budoucnu velmi pravděpodobně změní. Stane se tedy CNG nových hitem firemních flotil? Nebo zůstanou zákazníci u klasických paliv?

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: