Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

BMW potvrdilo hybridní supersport i8 pro Frankfurt

News

03.08.2013

Po představení elektromobilu i3 se během necelých dvou měsíců dočkáme také premiéry hybridního sportovního modelu s označením i8.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

BMW vstupuje do nové éry. Minulé pondělí představila mnichovská automobilka první sériový elektromobil ve své historii. BMW i3 má sloužit především těm, kteří se pohybují převážně po městě. Automobilka však přichystala další model, který má zaujmout ty, kteří vyznávají dynamickou a zábavnou jízdu. Již ve Frankfurtu se totiž představí sériová verze plug-in hybridního kupé s názvem i8, které bude kombinovat přeplňovaný tříválec o objemu 1,5 litru a výkonný elektromotor. Celkový výkon zatím neznáme, nicméně dynamika má být podobná odcházející generaci ikonické M3

Díky tomu, že bude BMW i8 plug-in hybrid, budou si moci budoucí zákazníci nabít akumulátory z dobíjecích stanic a jet čistě na elektrickou energii. Zatím nemáme bližší údaje o výkonu nebo dojezdu na elektřinu, ten však bude v řádech desítek kilometrů. Cena tohoto modelu zamíří výš, spekuluje se zhruba o 4,5 milionu korun.

Na autosalonu ve Frankfurtu představí BMW kromě modelů i3 a i8 také koncept nového MPV s názvem Active Tourer Outdoor, třetí generaci X5 a především řadu 4 coupé. Pokud to dobře dopadne, možná budeme mít možnost spatřit také koncept nové M3/M4 s přeplňovaným šestiválcem.

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: