Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Rok 2014 bude u Porsche ve znamení 911 GT3 RS

News

03.08.2013

Nová generace Porsche 911 s označením 991 začíná pomalu zkompletovávat modelovou řadu. Po letošní premiéře verte 911 GT3 se příští rok dočkáme také vrcholného provedení s přídomkem RS.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Porsche 911 je pro mnoho milionů fanoušků tím nejlepším autem na světě. Není proto divu, že každá nová generace je pod důkladným drobnohledem. Současná verze s označením 991 dostala poprvé v historii tohoto modelu elektrický posilovač řízení, který podle některých ubral 911 podstatnou část jízdní zábavy. Fanoušky nepotěšilo ani zjištění, že letos představená verze 911 GT3 bude k dispozici pouze se sedmistupňovým dvouspojkovým automatem PDK, který je sice rychlý, nicméně nepochybně ubírá na zážitku z jízdy. Dnes je již jisté, že stejné převodovky se dočká i verze 911 GT3 RS.

Toto provedení se představí již příští rok, do prodeje pak zamíří velmi pravděpodobně na sklonku roku 2014. Motor bude prakticky shodný s tím v 911 GT3, dočkáme se tedy atmosférického (díkybohu!) šestiválcového boxeru s objemem zvětšeným z 3,8 litru na 4,0 litru. Výkon se díky tomu posune na více než 349 kW/475 koní. Vyšší výkon půjde ruku v ruce s nižší hmotností, kterou technici dosáhnou použitím karbonu (například střecha a některé další komponenty karoserie), titanovým výfukovým systémem nebo spartánským pojetím interiéru.

Ke konci životního cyklu současné generace se velmi pravděpodobně představí také nástupce pravděpodobně nejlepší 911 v historii s označením GT3 RS 4.0.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: