Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Opel se po roce stahuje z Austrálie

News

02.08.2013

Německá automobilka ukončila své působení na australském trhu po pouhém roce. Celkově zde prodali přes 1500 automobilů.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Australský trh s automobily je poněkud specifický. Výhradní postavení zde mají dvě automobilky – Ford a Holden. Díky poloze se zde daří i japonským nebo korejským automobilkám, dokonce i domácí Škoda na nejmenším kontinentu působí. Nicméně zdá se, že ne každý zde uspěje. Své o tom jistě vědí u Opelu, který v Austrálii fungoval od minulého roku a nabízel zde Corsu, Astru nebo Insignii. Nicméně jak již z titulku vyplývá, pro Opel nedopadlo australské působení nijak slavně.

Od srpna 2012 do letošního srpna prodal Opel pouhých 1530 automobilů, což je číslo, které absolutně nevyváží náklady spojené s působením na tomto trhu. Samotná automobilka počítala s 15 000 prodanými automobily během tří let. Hlavním problémem byla podle všeho cena. Zatímco taková Astra začínala na necelých 23 000 australských dolarů, nejbližší konkurence byla klidně i o 3000 dolarů levnější. Německá automobilka tak prostě nebyla schopna vyrovnat se levnější konkurenci, aniž by na každém prodaném voze několik tisíc dolarů neprodělala.

Opel tak uzavře všech 20 australských dealerství a zruší také 15 pracovních míst v ústředí značky ve městě Melbourne. Variantou také je, že se část zaměstnanců přesune ke koncernově spřízněnému Holdenu. Austrálie byla pro Opel jedním z nových trhů, na který se chtěla automobilka soustředit. Těmi dalšími byla Chile nebo Izrael.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: