Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Mercedes zamítl SUV od Smartu s pohonem předních kol

News

02.08.2013

Plánované malé SUV od Smartu nevyužije nově vyvinutou platformu s pohonem předních kol. Crossover tak bude mít v základním prvedení pohon zadních kol.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Mercedes navázal před několika lety spolupráci s aliancí Renault- Nissan, ze které vzešla například nová platforma s pohonem předních kol. Mercedes na oplátku přizval francouzskou značku k vývoji nové generace městského miniauta Smart, které bude technicky spřízněné s plánovaným třetím Twingem. Oba vozy tak budou mít pohon zadních kol a motor umístěný vzadu. Smart kromě klasického ForTwo chystá také malé SUV, u něhož se spekulovalo o použití již zmiňované platformy s pohonem předních kol.

Tato varianta je nicméně vyloučena. Sám šéf Mercedesu, Dieter Zetsche, potvrdil, že všechny nové Smarty budou mít pohon zadních kol a motor umístěný vzadu. Samotné SUV bude vycházet z druhé generace čtyřmístného Smartu ForFour, oproti němuž bude mít vyšší světlou výšku nebo ochranné plasty karoserie. Nový crossover zvažuje také mateřský Mercedes-Benz. Ten již zanedlouho představí novinku v podobě modelu GLA, který míří především proti Audi Q3 nebo BMW X1. V plánu je však také ještě menší vůz, který by se zařadil pod aktuální třídu A a vytvořil konkurenci MINI Countryman.

SUV a crossovery jsou nyní prioritou prakticky pro všechny evropské automobilky. Nové modely pokryjí spektrum od segmentu A až po nejluxusnější verze v podobě SUV od Bentley nebo Lamborghini. I domácí Škoda hodlá v nejbližších letech představit velké sedmimístné SUV, které zamíří především proti korejským vozům.

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: