Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

První SUV v historii Jaguaru zamíří do Frankfurtu

News

01.08.2013

Na zářijovém autosalonu ve Frankfurtu představí Jaguar koncept nového SUV. První crossover v historii značky bude mířit především proti veleúspěšnému BMW X5.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Móda crossoverů a SUV se nevyhýbá ani prémiovým značkám. Respektive byly to právě modely od BMW nebo Mercedesu, které pomohly nastartovat zájem o podobný typ automobilů. Zatímco německé prémiové značky jsou na tomto poli etablovány již od konce 90. let, Jaguar má v tomto případě citelný skluz. Nicméně britská značka se v posledních letech snaží, právě prémiové SUV je v současné době prioritou. Koncept nového crossoveru by se mohl ukázat již v září na autosalonu ve Frankfurtu, ačkoliv to lidé od Jaguaru nijak nepotvrdili.

Jaguar Q-Type nebo XQ, jak se bude novinka pravděpodobně jmenovat, využije nové hliníkové platformy PLA, kterou později využijí i další Jaguary. Pro britskou automobilku je SUV velmi delikátní záležitostí, jelikož zákazníci této značky jsou velmi citliví na jakékoliv nové modely. Stačí se podívat do minulosti na takový Jaguar X-Type, který měl být spásou, nicméně realita byla zcela opačná. Každopádně nejen Jaguar, ale i zákazníci se během posledních let dost výrazně změnili, přítomnost kombi, pohonu všech kol nebo dieselu už není takovým problémem jako dříve. I tak si ale musí dávat Jaguar pozor, SUV má totiž tvořit výraznou část prodejů. Motorová paleta bude zahrnovat především šestiválce, zážehové i vznětové, nicméně dočkáme se i kompresorem přeplňovaného osmiválce, o objemu 5,0 litru. Ani čtyřválce nejsou vyloučeny.

Kromě SUV hodlá Jaguar v příštích letech představit konkurenta pro BMW řady 3, který by se měl stát nejprodávanějším Jaguarem vůbec.

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: