Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Nový Nissan Terrano se představí 20. srpna

News

01.08.2013

Nissan chystá návrat slavného jména. Nové Terrano bude ve skutečnosti vycházet z Dacie Duster, na český trh se velmi pravděpodobně nepodívá.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Nissan Terrano si všichni pamatujeme jako drsný off-road. Jeho nová generace však poněkud vyměkne a zlevní, její základ totiž bude pocházet z veleúspěšné Dacie Duster, která se ve Frankfurtu ukáže ve své modernizované podobě. Nissan tak využije partnerství s Renaultem, pod který Dacia spadá. Rumunská automobilka se již etablovala na automobilovém trhu, sázka na levné a jednoduché automobily se jí zjevně moc podařila. Mezi nejprodávanější modely této značky patří SUV Duster, které patří mezi nejlevnější čtyřkolky na našem trhu. Na nadcházejícím autosalonu ve Frankfurtu se představí modernizovaná verze Dusteru, ze které bude vycházet i novinka od Nissanu.

Ten v tomto případě využije slavného jména Terrano, které jsme si v minulosti zvykli vídat na poctivých off-roadech. Doba se nicméně změnila a zákazníci před terénními vlastnostmi upřednostňují co nejlepší chování ve městě a na silnici. Nissan v příštích měsísch ukáže ještě nový Qashqai a X-Trail, které mají tvořit základní nabídku SUVéček na vyspělých evropských trzích, zatímco Terrano bude určeno především pro méně vyspělé trhy. Výroba bude probíhat ve městě Oragadam v Indii a motory budou prakticky shodné jako v případě již zmiňovaného Dusteru.

Premiéra tohoto modelu proběhne již 20. srpna, prodej pak začne ještě tento listopad. Čeští zákazníci se však Nissanu Terrano nedočkají.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: