Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Citroën E3 Essential půjde proti Škodě Rapid

News

01.08.2013

Francouzská automobilka Citroën projde transformací. Zatímco modely řady DS budou vyloženě o stylu, řada C se soustředí na cenově dostupné modely, kteé budou konkurovt například Hyundai nebo Škodě.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Koncern PSA Peugeot Citroën čelí největší krizi ve své historii. Nebýt půjčky od francouzské vlády, pravděpodobně by již neexistoval. Největší francouzský výrobce automobilů se tak spojil s koncermen GM a nastolil novou strategii diferenciace jednotlivých značek a modelových řad. Peugeot tak bude nově mířit především proti Volkswagenu a Fordu, zatímco Citroën, respektive řada DS bude zaměřena na styl a luxus. Klasické Citroëny s písmenem „C“ na začátku pak převezmou roli cenově východných modelů.

Jednou z novinek podle nové strategie má být vůz, jehož předobraz uvidíme v konceptu E3 Essential. Jeho design se ponese v duchu nové C4 Picasso a studie C-Cactus. Aby se náklady udržely co nejníže, bude karoserie tvořena nižším počtem velkých dílů. Nicméně vyloženě o „chudobku“ se jednat nebude, v nabídce má být například multimediální systém s dotykovým displejem, který se představil v již zmiňovaném Picassu.

Cena sériového modelu E3 Essential se má pohybovat na úrovni domácí Škody Rapid. Motory pak budou známé atmosférické zážehové tříválce a čtyřválce VTi, které doplní oblíbené vznětové jednotky HDi.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: