Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Škoda ukáže velké SUV již příští rok

News

01.08.2013

Mladoboleslavská automobilka představí příští březen koncept nového až sedmimístného SUV. Sériová verze tak dorazí o několik měsíců později.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Ve Škodě mají velké plány. Do roku 2018 totiž hodlají prodat až 1,5 milionů automobilů ročně, což se současnou modelovou řadou není možné. Díky tomu se můžeme v příštích několika málo letech na zbrusu nové modely. Tím nejaktuálnějším bude velké SUV, konkurent pro Kiu Sorento nebo Hyundai Santa Fe. O tomto modelu se spekuluje již delší dobu, hlavními trhy by měly být Rusko a Čína, kde je po větších crossoverech velmi silná poptávka.

Škoda je zatím tajemná jako hrad v Karpatech, nicméně teď jeden ze zdrojů obeznámený se situací uvnitř české automobilky, že koncept SUV, které nabídne až sedm míst, ukáže Škoda velmi pravděpodobně v březnu během ženevského autosalonu. Sériová produkce by pak měla začít koncem roku 2014 nebo začátkem roku 2015. O jménu zatím není rozhodnuto, nicméně spekuluje se o názvu Snowman, tedy sněhulák. Škoda Snowman tak doplní v modelovém portfoliu úspěšné kompaktní SUV Yeti, které zanedlouho projde menší modernnizací, během které například přijde o typické přední kulaté mlhovky.

Právě orienatce na Rusko a Čínu má domácí automobilce pomoci vyrovnat propad na evropských trzích, které se stále potýkají se špatnými výsledky ekonomik zemí EU. Škoda navíc utrpěla generační výměnou svého nejprodávanějšího modelu Octavia, který tvoří až 40 % všech prodejů. Nicméně modelová řada Octavia je takřka kompletní, nechybí ani verze Octavia Combi 4x4 nebo výkonné verze RS s motory TSI a TDI. Poslední na řadě tak zůstává model Octavia Scout, která se představí ještě tento rok.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: