Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Lamborghini představilo nejrychlejší Gallardo v historii

News

01.08.2013

Nejprodávanější Lamborghini v historii dostalo novou verzi LP 570-4 Squadra Corse, která je zároveň nejrychlejším Gallardem v historii.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Příběh Gallarda nám tak trochu začíná připomínat historii Pagani Zonda. Oba dva vozy jsou velmi úspěšní, oba dva vydržely na trhu přes 10 let. Stejně jako Zonda i Gallardo vychází na konci svého životního cyklu v několika speciálních edicích. Tou poslední a zároveň nejrychlejší vůbec bude bude Lamborghini Gallardo LP 570-4 Squadra Corse, které vychází ze závodní verze Super Trofeo.

K pohonu tohoto vozu slouží již známý atmosférický desetiválec o výkonu 419 kW/570 koní. Jak již sám názevm LP 570-4 Squadra Corse napovídá, točivý moment bude přenášen na všechna čtyři kola. I tak se ale nové Gallardo pyšní hmotností 1340 kilogramů, což není na takový vůz vůbec špatná hodnota. Akcelerace z 0 na 100 km/h proběhne za 3,4 sekund, na 200 km/h je vůz za 10,4 sekund. Maximální rychlost je 320 km/h.

Díky příbuznosti se závodní verzí Super Trofeo je LP 570-4 Squadra Corse obdařena vybranými komponenty z karbonu, velkým zadním křídlem nebo krytem motoru s rychloupínáky. V interiéru pak najdeme nápisy odkazující na příslušnost k edici Squadra Corse, alcantarou potaženou palubní desku, karbonový dekor, závodní sedačky nebo pedály z nerezové oceli.

Premiéra Lamborghini Gallardo LP 570-4 Squadra Corse proběhne v září v rámci autosalonu ve Frankfurtu. Pro Gallardo je to navíc taková menší labutí píseň, jelikož nástupce je již prakticky za dveřmi.

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: