Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Toyota GT86: přeplňování a kabriolet nebudou

News

31.07.2013

Dvojice dostupných zadokolek Subaru BRZ/Toyota GT86 je tím, po čem opravdoví fanoušci již léta toužili. Standardní verzi Toyoty GT86 s výkonem 200 koní měla doplnit také přeplňované provedení. Kromě kupé se měla představit také otevřená verze. Obě varianty jsou ale nyní u ledu.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Ještě před pár lety bychom rozhodně nečekali, že Toyota vyrobí dostupnou a především zábavnou zadokolku. Nicméně zázraky se stávají a díky tomu se nyní můžeme kochat skvělou GT86. I když standardní verze nabízí dostatečných 14 kW/200 koní, v plánu měla japonská automobilka také přeplňovanou verzi. Kromě ní se měla představit také otevřená verze, jejíž podobu předznamenával koncept s názvem FT86 Open představený na letošním březnovém autosalonu v Ženevě. Oba modely jsou ale, zdá se, passé.

Toyota totiž oba projekty odložila, jelikož by podle všeho byly oba modely příliš drahé. Vývoj se vzhledem k malým sériím nevyplatí. Tento příliš pragmatický přístup je trochu smutný, zvlášť v případě Toyoty, největší automobilky na světě, která letos jako první společnost v historii vyrobí více než 10 milionů aut.

Každopádně nic není tak žhavé, jak se může zdát. V automobilovém průmyslu platí, že se situace mění prakticky ze dne na den.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: