Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Seat Leon Cupra R bude pěkně pikantní

News

31.07.2013

Seat měl hrát v koncernu Volkswagen AG roli sportovně laděné značky. To však přes všechnu snahu nevyšlo. V plánu je však ostrá verze Leonu Cupra R s pohonem všech kol a výkonem přes 300 koní!

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Seat má v koncernu trochu nevděčnou roli. Dříve z něj chtěli v Německu udělat sportovně laděnou a především dostupnou značku, nicméně se to jaksi nepodařilo. Z masových značek má Seat v koncernu Volkswagen AG nejmenší prodeje, a pokud se roční čísla do několika let nezdvojnásobí, bude mít španělská automobilka problém. Napravit image a přilákat nové zákazníky má především nový Leon, který se opravdu povedl. Nabízí totiž moderní techniku, líbivý design a také relativně příznivou cenu. Třešničkou na dortu nejen modelové řady Leon, ale celého Seatu pak má být verze Cupra R, která by měla být jakousi obdobou Audi S3 nebo Volkswagenu Golf R.

K pohonu by měl sloužit upravený přeplňovaný čtyřválec 2.0 TSI, který najdeme například ve Škodě Octavii RS nebo Volkswagenu Golf GTI. V případě Leonu Cupra R by mohl být naladěn až na nějakých 224 kW/305 koní. Ve spojení s dvouspojkovým automatem DSG a pohonem všech kol bude zrychlení z 0 na 100 km/h otázkou zhruba 5 sekund. To je hodnota, kterou se ještě před nějakými 25 lety pyšnily výhradně supersporty italské produkce.

Výkonný Leon Cupra R ještě nebyl potvrzen, na co se však můžeme těšit, je Leon Cupra. Ten bude využívat dvoulitrový čtyřválec s turbem EA888 s výkonem okolo 199 kW/271 koní. Točivý moment pak bude posílán výhradně na přední kola.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: