Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

McLaren a Honda prohloubí svou spolupráci

News

31.07.2013

Jak již jistě víte, od příští sezony přejdou monoposty formule 1 na přeplňované šestiválce o objemu 1,6 litru. McLaren opustí jeho dvorní dodavatel motorů Mercedes, který vystřídá Honda.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Downsizing je zaklínadlem dnešní doby. Netýká se to však jen výrobců automobilů, ale také motorsportu. Například taková F1. Zatímco před několika lety poháněly monoposty desetiválce nebo osmiválce, od příští sezony nastoupí nové jednotky se šesti válci a objemem pouhých 1,6 litru. Díky přeplňování však budou mít motory velmi podobný výkon současným osmiválcům. F1 se tak vrací do dob minulých, kdy jsme mohli vídat přeplňované bestie s výkonem až 1500 koní!

Na tradiční partnerství hodlá navázat Honda, která se od roku 2014 stane dodavatelem motorů pro druhou nejúspěšnější stáj v historii F1 McLaren. Kromě technické spolupráce na úrovni formule 1 ale mohou obě automobilky spolupracovat také při vývoji silničních vozů. Zatím není jasné, z jaké perspektivy to obě společnosti pojmou, to se ostatně dozvíme za několik let.

Pro McLaren by bylo výhodné, pokud by mohli ve Wokingu sdílet některé méně viditelné komponenty v podobě například elektroinstalace, nicméně vyloučena není ani možnost sdílení motorů nebo technického know-how v oblasti kompozitních materiálů, se kterými mají Britové bohaté zkušenosti.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: