Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Mercedes-Benz S 65 AMG bude mít 630 koní a 1000 N.m

News

31.07.2013

Nová třída S opět míří na vrchol segmentu luxusních limuzín. Kromě běžných verzí se dočkáme také výkonných provedení AMG. Absolutním vrcholem pak bude model S 65 AMG s dvakrát přeplňovaným dvanáctiválcem o výkonu 630 koní!

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Mercedesu třídy S vždy patřil nejlepší luxusní limuzíny na světě. I když se konkurence v podobně Audi nebo BMW opravdu snaží, pokud preferujete pohodlí, koupíte si vůz se hvězdou ve znaku. Nová generace „eSka“ se ještě ani pořádně neukázala a Mercedes nám hned naservíroval také „sportovní“ verzi S 63 AMG s dvakrát přeplňovaným osmiválcem. Nicméně vzhledem k budoucímu nasazení dvanáctiválcového motoru ve verzi S 600 se dočkáme i ultraluxusní a velmi výkonné verze od specialistů Affalterbachu s názvem S 65 AMG.

Tato dvanáctiválcová bestie se poprvé ukázala v předminulé generaci s označením W220 a doslova šokovala svým výkonem, který překonával prakticky všechny tehdejší supersporty. Ostatně ani budoucí vrchol celé třídy S se nebude muset stydět. Podle zdrojů má nejsilnější S 65 AMG disponovat výkonem 463 kW, což je plných 630 koní! Točivý moment se má pohybovat okolo 1000 N.m! Díky těmto parametrům se i více než dvoutunové vozidlo rozjede z 0 na 100 km/h za nějaké 4 sekundy. Kombinovaná spotřeba se přitom má pohybovat okolo 11,6 litru na 100 kilometrů. Údaj je to sice zajímavý, ale pro většinu budoucích majitelů absolutně irelevantní. Za prvé se této hodnotě ani nepřiblíží, a zadruhé je nějaký litr navíc rozhodně nezruinuje, jelikož pořizovací cena Mercedesu S 65 AMG bude na úrovni Bentley Mulsanne nebo Rolls-Roycu Ghost, tedy okolo 6 milionů korun.

Mercedes navíc bude vybaven systémem, který za pomoci kamery snímá povrch vozovky a v závislosti na něm nastavuje podvozek. Něco podobného má ve své výbavě i luxusní kupé Rolls-Royce Wraith.

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: