Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Hybridní BMW i8 bude stát přes 4,5 milionu korun

News

27.07.2013

Premiéra hybridního supersportu BMW i8 je již za dveřmi. Sériová verze se totiž velmi pravděpodobně ukáže ve Frankfurtu, prodej se pak má stihnout ještě do konce roku 2013.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

BMW to myslí s elektromobily a hybridy vážně. Již zítra se světu představí elektromobil BMW i3, který ještě tento rok doplní supersportovní model i8. Ten bude kombinovat nový přeplňovaný tříválec o objemu 1,5 litru s výkonem 165 kW/224 koní a točivým momentem 300 N.m, který doplní elektromotor o výkonu 97 kW/132 koní a točivém momentu 250 N.m. Díky kombinaci klasického spalovacího motoru a elektromotoru se bude jednat o čtyřkolku. Zrychlení z 0 na 100 km/h zvládne BMW i8 za 4,6 sekund, maximální rychlost bude stejně jako u ostatních BMW elektronicky omezena na 250 km/h.

BMW použilo u i8 stejně jako v případě menší i3 uhlíkovými vlákny vyztužené plasty (CFRP), které jsou lehké a přitom pevné. Díky tomu se celková hmotnost udržela na hodnotě 1480 kilogramů, což je například skoro o 200 kilogramů méně než u odcházející M3. Do interiéru se cestující dostanou dvojicí dveří, které se budou otevírat jako v případě některých modelů Lamborghini. Uvnitř se posadí až čtyři cestující, nicméně zadní sedačky poslouží spíše malým dětem. Kromě verze kupé se příští rok dočkáme také otevřené verze.

Cena pro český trh zatím nebyla zveřejněna, nicméně očekává se, že základní model bude stát okolo 4,5 milionu korun. To je přesně pětkrát více než v případě elektromobilu i3, jehož cena na českém trhu začíná na 900 000 Kč.

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: