Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Ostré Range Rovery RS jsou za rohem

News

27.07.2013

Nová generace Range Roverů dostane také výkonné verze RS. Známý přeplňovaný osmiválec bude naladěn na výkon až 550 koní!

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Range Rovery patří mezi nejlepší auta svého druhu. Spojují v sobě totiž jak schopnosti v terénu, tak i pohodlnou jízdu na dálnici nebo ve městě. Nová generace těchto modelů díky masivnímu použití hliníku zhubla až o 420 kilogramů, díky čemuž se hmotnost alespoň na dohled přiblížila některým konkurentům. Zatímco prozatím se Range Rover orientoval spíše na luxus, v blízké budoucnosti by měla přibýt ještě rychlost. Britové totiž testují výkonné verze s přídomkem RS, které by se měly postavit například proti BMW X5 M/X6 M nebo Porsche Cayenne Turbo S. Pod kapotou se totiž velmi pravděpodobně objeví kompresorem přeplňovaný osmiválec o objemu 5,0 litru, který bude naladěn na výkonem okolo 405 kW/550 koní. Právě tímto výkonem totiž disponují Jaguary XFR-S, XKR-S nebo XJR.

Ostré Range Rovery se již prohánějí po Nürburgringu, jejich premiéra by tam mohla být otázkou několika měsíců, maximálně roku. Již prakticky jistým potvrzeným modelem bude nový Range Rover Sport RS, který má díky svému charakteru k ostré verzi nejblíže. Sport RS by měl zrychlit z 0 na 100 km/h okolo 4,7 sekund, maximální rychlost se jistě bude pohybovat nad 250 km/h. Vzhled verze RS se od té standardní bude lišit především výrazněji pojatým exteriérem s agresivnější karoserií a 21palcovými koly. Interiér bude stále hrát na luxusní notu, nicméně najdeme zde i sportovní sedačky nebo karbonový dekor. Co se týče technickým úprav, očekávat můžeme tužší odpružení nebo výkonnější brzdovou soustavu.

Kromě Range Rover Sport se výkonné verze dočká také nejmenší, ale zároveň nejprodávanější Range Rover s názvem Evoque.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: