Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Jaguar testuje ostré kombi XFR-S Sportbrake

News

26.07.2013

Britská automobilka testuje nejrychlejší kombi ve své nabádce. Pokud se model XFR-S Sportbrake dostane do výroby, bude jej pohánět kompresorem přeplňovaný osmimválec o výkonu 550 koní!

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Jaguar XF Sportbrake je zatím jediné kombi v nabídce tohoto tradičního britského výrobce. Na rozdíl do sedanu se prozatím nabízí XF Sportbrake výhradně se vznětovými motory, nicméně počítá se i s nasazením nového kompresorem přeplňovaného šestiválce o objemu 3,0 litru nebo menšího čtyřválce o objemu 2,0 litru. Kromě běěžných verzí bychom se ale měli dočkat i ostrého provedení XFR Sportbrake a pokud to dobře dopadne i verze XFR-S Sportbrake. Jaguar totiž posledně jmenovaný model testuje na slavném Nürburgringu.

Pokud se tedy ostrý kombík dostane do výroby, bude jej pohánět známý osmiválec o objemu 5,0 litru, kterému chuť v rozletu dodává kompresor. Výkon Jaguaru XFR-S je  405 kW/550 koní, díky čemuž jsou dynamické paramatry více než v pořádku. Však sami uznejte, že zrychlení z 0 na 100 km/h za 4,6 sekund nebo maximální rychlost elektronicky omezená na 300 km/h neznějí vůbec špatně. V případě kombi by to sice bylo o něco horší, ale i tak by si XFR-S Sportbrake vedl skvěle.

Nicméně vzhledem k absenci verze XFR Sportbrake je uvedení ještě výkonnějšího modelu zatím ve hvězdách. Primárně se jedná o technické cvičení, tak kterém, inženýři zkoušejí možnosti auta. Otázkou zůstává také případný zájem ze strany zákazníků, který není u výkonných kombi nikterak velký, což dokládá i současné BMW M5, které se vyrábí pouze jako sedan. Na druhou stranu může Jaguar nabídnout XFR-S Sportbrake v malé sérii, k terá by potěšila omezenou skupinu zájemců.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: