Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Rychlý Mercedes-Benz S 63 AMG začíná na 3,9 milionu korun

News

26.07.2013

Mercedes-Benz zveřejnil české ceny prozatím nejdražší a nejrychlejší verze luxusní třídy S.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Nový Mercedes-Benz třídy S je tím nejluxusnějším automobilem ve své třídě. Zatímco standardní verze mají bojovat především proti Audi A8 nebo BMW řady 7, vrcholné verze s dvanáctiválcem nebo přeplňovaným osmiválcem poladěným u AMG pak zamíří výše, například do teritoria Bentley. České zastoupení zveřejnilo ceny prozatím nejsilnějšího a nejrychlejšího provedení s názvem S 63 AMG, které bude k dispozici také s pohonem všech kol 4Matic.

Základní cena Mercedesu S 63 AMG začíná na částce 3 914 350 Kč, verze S 63 AMG 4Matic L s prodlouženým rozvorem a pohonem všech kol stojí 4 014 200 Kč. K pohonu této luxusní střely slouží dvakrát přeplňovaný osmiválec o objemu 5,5 litru, který disponuje výkonem 430 kW/585 koní a masivním točivým momentem 900 N.m. Ve své třídě se tak jedná o jedno z nejsilnějších aut, které si můžete koupit. Zrychlení z 0 na 100 km/h zabere verzi s 63 AMG pouhých 4,4 sekund, provedení S 63 AMG L je ještě rychlejší, na stovku se totiž dostane za rovné 4 sekundy! Maximální rychlost je díky gentlemantské dohodě mezi německými prémiovými výrobci omezena na 250 km/h, přičemž jistě bude k dispozici paket, díky němuž nejrychlejší „eSko“ dosáhne 300 km/h.

O příkladný zvuk se postará sportovní výfuková soustava s klapkami, které ovládá řídicí jednotka motoru. V případě režimu převodovky C (Controlled Efficiency) zůstanou obě klapky uzavřené, aby byl zvukový komfort co nejvyšší. V režimech S (Sport) a M (Manual) se obě klapky otevřou a dvakrát přeplňovaný osmiválec může naplno rozehrát svůj koncert.

Jízda jako v bavlnce

Nový Mercedes-Benz třídy S je vybaven systémem monitorování povrchu vozovky s názvem Road Surface Scan, který díky kameře dokáže rozeznat případné nerovnosti na silnici a odle tohoto bleskově upravit charakteristiku podvozku. Zatímco S 63 AMG s pohonem zadních kol využívá podvozku Magic Body Control, S 63 AMG 4 Matic L je vybaveno kombinací vzduchového odpružení Airmatic se systémem adaptivního tlumení ADS Plus.

Seznam kapitol

Rychle a luxusně

Kromě výkonného motoru se samozřejmě počítalo i s komfortem uvnitř. Nová třída S je vybavena řadou elektronických asistentů a systémů, které mají primárně ulehčit a co nejvíce zpříjemnit pobyt na palubě. Verze AMG dostaly nová plně elektrizovaná sportovní sedadla nebo sportovní volant s perforovanou kůží. O informativní a multimediální stránku se postará rozměrný TFT displej s vysokým rozlišením, který bude zobrazovat také teplotu oleje v motoru a převodovce.

Světová premiéra proběhne v září na autosalonu ve Frankfurtu. Později se ještě přidá také absolutní vrchol v podobě verze S 65 AMG s dvakrát přeplňovaným dvanáctiválcem, jehož výkon si nezadá ani s těmi nejsilnějšími supersporty planety.

Seznam kapitol

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: