Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

MINI Vision ukazuje, jak bude vypadat nová legenda

News

25.07.2013

Novodobá éra MINI pod křídly BMW Group nakopla značku až ke 300 tisícům prodaných aut za rok. Klíčový model, tedy třídveřový hatchback, uvidíme již za několik týdnů, o jeho podobě ale může něco vypovědět studie MINI Vision.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Mini dnes považujeme za jedno z nejklasičtějších britských aut. Malý vůz si oblíbili nejen běžní lidé, ale také celebrity nebo závodníci, vždyť Mini vyhrálo dokonce slavnou Rally Monte Carlo. S postupem let nicméně Mini zastarávalo až koncem 90. let ukončilo výrobu. Naštěstí se slavné značky chopilo BMW, které udělalo z MINI, tentokrát již se všemi velkými písmeny, lídra v segmentu stylových automobilů. Roční produkce britské značky se nyní blíží ke 300 tisícům, což jsou čísla, za která by byli rádi i v takovém Seatu. Klíčovým modelem vždy byl, je a bude klasický třídveřový hatchback, jehož třetí generace je již prakticky za dveřmi.

Než se ale dočkáme sériové verze, MINI nám naservíruje koncept Vision, které se má nové generaci velmi podobat. Design není žádným překvapením, ono proč taky měnit něco, co skvěle funguje. Přední části dominují dva elipsovité světlomety, které budou v sériové verzi doplněni o LED denní svícení. Dá se předpokládat, že nové MINI si zachová odklápěcí přední část stejně tak jako rozměrný rychloměr v interiéru. Silnou stránkou MINI byly vždy jízdní vlastnosti, díky kterým patřil tento vůz na absolutní vrchol svého segmentu.

Kromě standardních verzí se dočkáme také výkonných verzí Cooper S a JCW s přeplňovanou šestnáctistovkou a výkonem přes 200 koní.


Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: