Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Chrysler posune představení některých novinek včetně nástupce Wrangleru

News

25.07.2013

Současná nelichotivá ekonomická situace nutí přehodnotit automobilky některé jejich plány. Americký Chrysler nyní podle všeho odsunul premiéru několika svých modelů až o několik let.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Americký automobilový průmysl byl zasažen globální ekonomickou krizí zasažen jako první. Díky zásahu státu se ale většina velkých hráčů zachránila, co na tom, že některé značky skončily v propadlišti dějin. Situace ale nemusí být tak růžová, jak se zdá. Chrysler nyní podle všeho odsunul představení hned několika důležitých modelů. Mezi těmi, které budou muset vydržet na trhu o něco déle, než bylo plánováno, je například legendární Jeep Wrangler, pokračovatel slavného Willysu. Současná generace musí vydržet na trhu až do poloviny roku 2018, pomoci udržet zájem zákazníků pomůže udržet facelift.

Prodloužení života se dočká i Dodge Avenger, sedan střední třídy (na evropské poměry), jehož nová generace přijde na trh za dva roky. Kromě těchto vozů se také dostává na ty, kteří nemají svou budoucnost nijak jistou. Například takový Dodge Grand Caravan, což je v podstatě Chrysler Grand Voyageru. Segment MPV celosvětově padá, dokonce i v domovině víceúčelových automobilů. Místo MPV dávají zákazníci přednost různým SUV a crossoverům. Jasno zatím není také o osudu Dodge Challenger, retro kupé, které se snaží sebrat zákazníky Fordu Mustang nebo Chevroletu Camaro. Kdo má ale své jistě, je masový Chrysler 200, který má tvořit páteř prodej celé značky.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: