Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Opel Adam Cabrio dostal zelenou

News

25.07.2013

Stylový městský vůz Opel Adam dostane co nevidět také otevřenou verzi. Ta si to má namířít přímo proti Fiatu 500C nebo Citroën DS3 Cabrio.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Segment malých, ale stylových automobilů není nijak velký, nicméně pro některé automobilky velmi prestižní. Stačí se podívat na takový Fiat, který díky nové „pětistovce“ rozjel i další modely v podobě malého MPV 500L a od něj odvozených verzí. Svou troškou do mlýna přispěl i Opel, když představil přímého konkurenta pro italský retro vůz. Adam, pojmenovaný po zakladateli značky, patří mezi velmi vydařené počiny. Pravda, cenovka je spíše na úrovni aut o třídu dvě výše, nicméně podobné vozy si lidé kupují kvůli vzhledu nebo image.

Kromě klasické verze s pevnou střechou se brzy dočkámě i kabrioletu, jehož konstrukce bude velmi podobná té u Fiatu 500C nebo Citroënu DS3 Cabrio. V případě hatchbacků nelze použít klasickou koncepci, kdy se stáhne celá konstrukce střechy, na řadu tak musí přijít jiné řešení v podobě pevné konstrukce a stahovatelné střední části střechy.

Opel Adam Cabrio bude vycházet z konceptu Adam Rocks a technikou se nebude lišit od běžného Adama. Očekávat tak můžeme především atmosférické zážehové čtyřválce o objemu 1,2 litru a 1,4 litru, jejichž výkony se budou pohybovat od 51 kW/70 koní až po 74 kW/100 koní. Očekává se však, že Opel brzy nasadí i nové přeplňované jednotky s technologií přímého vstřiku.

Podle předsedy představenstva automobilky Opel Karl-Tohamse Neumanna bude Opel vyrábět v blízké budoucnosti především trendy automobily, které nepotěší jen vzhledem, ale také cenou, kterou si budou moci dovolit i „obyčejní“ lidé. Tuto filozofii aplikuje Opel také na novou Amperu, která má stát méně než konkurenti.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: