Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Bugatti Veyron vzdá hold legendám minulosti

News

24.07.2013

Jedno z nejdražších, nejsilnějších a nejrychlejších aut historie se v příštím roce představí v šesti speciálních edicích odkazujících na slavné postavy značky Bugatti z minulosti.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Bugatti Veyron, stále žijící legenda mezi automobily, se pyšní tituly nejrychlejšího sériového vozu jak ve verzi kupé, tak i v otevřeném provedení Grand Sport. Jedním z nejvýraznějších prvků tohoto vozu jsou různé speciální limitované edice, které dodávají tomuto vozu ještě větší punc exkluzivity. V příštím roce představí automobilka šestici speciálních verzí, které vzdají hold osobnostem, které se podílely na tvarování značky až do dnešní podoby.

Prvním modelem bude Bugatti Veyron Grand Sport Vitesse věnovaný slavnému závodnímu jezdci Jean-Pierre Wimilleovi, který v roce 1937 a 1939 vyhrál dvakrát Le Mans s vozy Bugatti 57G Tank a 57C Tank. Druhý jmenovaný vůz řídil také Pierre Veyron. Celkem vzniknou pouze tři vozy této edice, všechny budou mít karoserii vyvedenou v modře obarveném karbonu jako pocta zbarvení Jean-Pierra Wimillea.

Co se táče techniky, ta zůstane stejná jako v případně standardního Veyronu Grand Sport Vittese, který je mimochodem nejrychlejším otevřeným vozem světa. Výkon čtyřikrát přeplňovaného motoru W16 tedy bude 883 kW, což je rovných 1200 koní! Maximální rychlost bude okolo 407 km/h, cena se pak bude pohybovat okolo 2 milionů eur (přes 50 milionů korun).

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: