Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Seat má v plánu představit hned dva crossovery

News

23.07.2013

Dvě novinky v podobě SUV modelů mají pomoci španělské značce dosáhnout půl milionu prodaných vozů ročně. První crossover postavený na platformě MQB vyjede již příští rok.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Každá rodina má nějakou černou ovci. Někde je to potrhlý strýček nebo nezbedné dítko, které místo studia práv zvolilo herectví. Podobnými peripetiemi si musejí procházet i automobilky, Volkswagen nevyjímaje. Koncern VAG patří mezi nejúspěšnější a největší společnosti světa, všechny značky hlásí černá čísla. Teda až na španělský Seat, který je v minusu prakticky od té doby, co jej Volkswagen pohltil. Černou ovcí ale neplánuje být Seat dlouho, k zisku mu má dopomoci kromě nového Leonu také středně velké SUV postavené na platformě MQB.

O podobném modelu se šušká již delší dobu, ostatně sama automobilka představila koncept IBX, který nový crossover znázorňuje. Technicky bude nové SUV velmi příbuzné s již zmiňovaným Leonem, nabídka motorů tak bude zahrnovat jednotky 1.4 TSI a 1.8 TSI, pravděpodobně se přidá i silnější verze 1.2 TSI s výkonem 77 kW/105 koní. Turbodiesely budou zastoupeny především novým dvoulitrem o výkonu 110 kW/150 koní, který bude spojen s pohonem všech kol (Haldex 5. generace, který dostal i Seat Leon). Základní verze si však velmi pravděpodobně zachovají pohon pouze přední nápravy. Premiéra tohoto modelu proběhne možná ještě závěrem tohoto roku, případně začátkem toho příštího.

Kromě crossoveru spadajícího do segmentu C-SUV představí Seat v příštích letech ještě malý crossover, který bude dvojčetem plánovaného Volkswagenu Taigun. Bude se tak jednat o zástupce segmentu B, který zažívá doslova nápor malých SUV. Jen připomeňme Renault Captur, Peugeot 2008, Opel Mokka nebo chystaný Ford EcoSport.Není tajemstvím, že podobný model chystá i domácí Škoda, která bude mít společně s Yetim a plánovaným až sedmimístným SUV již tři podobně laděné vozy v nabídce.

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: