Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Je to oficiální! SUV od Bentley vyjede na trh v roce 2016

News

23.07.2013

Britská automombilka definitivně potvrdila, že v roce 2016 uvede na trh první SUV v historii. Na rozdíl od dřívějších spekulací se nebude vyrábět v Bratislavě, ale zůstane doma v Británii.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:
Seznam kapitol:
  1. Základ od Audi a Porsche

Postavit SUV rovná se prakticky jistě vydělat. Své o tom vědí mainstreamové i prémiové automobilky. Jedním z mála segmentů, který ještě odolává, je ten vyloženě luxusní reprezentovaný především britskými značkami. A právě jedna z nich, konkrétně Bentley, nyní oznámila oficiální termín uvedení nového SUV. Toho se dočkáme již za tři roky, tedy v roce 2016. Oproti původním spekulacím se nebude vyrábět v Bratislavě po boku Audi Q7 nebo Volkswagenu Tuareg, ale bude doslova tvořeno v domovské továrně v anglickém městě Crewe. Do tohoto zařízení hodlá Bentley investovat celých 800 milionů liber (cca 24 miliard) a vytvořit 1000 nových pracovních míst.

Jak Range Rover ukázal, lidé jsou ochotni zaplatit za luxusní SUV i částky pohybující se okolo 125-150 tisíc eur (3,5 až 4 miliony korun), o zákazníky tak nebude mít Bentley nouzi. To se totiž chystá zacílit především na movité zákazníky z Ruska, Blízkého východu a Číny, což jsou regiony, které zatím ekonomickým problémům odolávají.

Předzvěst nového SUV v podobě konceptu EXP 9 F však nebyla přijata moc valně. Vlastně byla evropskými a americkými novináři doslova strhána za svůj příliš barokní a kýčovitý vzhled. Design sériové verze se tak bude velmi pravděpodobně od neúspěšného konceptu výrazně lišit.

Základ od Audi a Porsche

Vzhledem k příslušnosti k německému koncernu Volkswagen AG dostane nové Bentley modulární platformu z nových generací modelů Audi Q7 a Porsche Cayenne. Základní jednotkou by měl být dvakrát přeplňovaný osmiválec 4.0 TFSI s výkonem okolo 331 kW/450 koní, který doplní vrcholný W12 o objemu 6,0 litru. Vyloučena není ani vznětová verze s motorem 4.2 TDI, rozhodující bude zájem evropských zákazníků, kteří turbodiesely upřednostňují.

Seznam kapitol

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: