Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Předokolky mají u Mercedesu budoucnost

News

23.07.2013

Mercedes-Benz oznámil, že v příštích letech rozšíří řadu modelů s pohonem předních kol. Současnou nabídku rozšíří v blízké budoucnosti crossover GLA. Opravdovou ofenzívu ale můžeme očekávat v roce 2018, kdy se představí druhá generace dnešních předokolek.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

O rozšíření koncepce s pohonem předních kol se postarali zejména francouzské značky. Toto řešení je levné a prostorově nenáročné, tudíž ideální pro menší a levnější modely. Zatímco BMW pohonu předních kol stále odolává (avšak marně, první vozy s pohonem předních kol jsou prakticky za dveřmi), Mercedes-Benz hodlá pozici předokolek ve svém podtfoliu do budoucna ještě posílit. Může za to především úspěch nové třídy A a z ní odvozeného sedanu CLA. Tuto dvojici navíc již velmi brzy doplní crossover GLA s technikou již zmiňovaných vozů. Pohon předních kol se uplatní zejména u slabších, levnějších nebo na co nejnižší spotřebu zaměřených verzí, Mercedes má totiž v zálože i systém pohonu všech kol 4MATIC. Zapomínat však nemůžeme ani na kompaktní MPV třídu B, které úspěšně obsadilo segment prémiových víceužitkových vozů.

Dieter Zetschke prozradil, že na platformě MFA vyjde celkem pět aut. Čtyři modely již známe (třída A, třída B, CLA a GLA), ten poslední zatím zůstává záhadou. Podle spekulací se může jednat o sedmimístnou verzi třídy B, o třídu A Cabrio případně o malý a dostupný roadster. Premiéry se prý dočkáme již příští rok. O charakteru novinky může napovědět i to, že se nebude prodávat v USA.

Zatímco v současné době bude mít Mercedes-Benz ve své nabídce pět předokolek, v budoucnu by to mělo být výrazně více. V roce 2018 totiž přijde na trh druhá generace těchto modelů a představitelé německé automobilky počítají s ještě větším počtem vozů s předním pohonem. Vzhledem ke konkurenci ze strany BMW můžeme očekávat například dvoudveřové kupé, případně variaci na model GT.

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: