Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Praktický Seat Leon ST nabídne kufr o objemu 587 litrů

News

22.07.2013

Leon ST, tedy kombi varianta nového hatchbacku, má patřit mezi neprodávanější verze tohoto modelu. Zavazadlový prostor bude sice menší než u Golfu Variant nebo Octavie Combi, i výsledných 587 litrů je ale velmi slušná hodnota.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Nový Leon na platformě MQB má vytáhnout Seat do černých čísel. Kromě pětidveřového a třídveřového hatchbacku představí španělská automobilka v německých rukou také praktickou verzi ST, která má na vybraných trzích tvořit velkou část prodejů modelu Leon. Oficiální premiéra proběhne začátkem září na autosalonu ve Frankfurtu, nicméně první snímky můžeme vidět již teď. Tím nejzajímavějším údajem u všech kombi je velikost zavazadlového prostoru. Zatímco technicky spřízněných modelů Škoda Octavia Combi s 610 litry a Volkswagen Golf Variant se 605 litry nabídne španělský bratr o něco skromnějších 587 litr. I tento údaj ale bezpochyby uspokojí drtivou většinu zájemců o tento vůz.

Nabídka motorů bude shodná s těmi u Leonu SC a pětidveřového Leonu. Základní jednotkou bude 1.2 TSI o výkonu 63 kW/86 koní, který doplní silnější 1.2 TSI se 77 kW/105 koní, 1.4 TSI s 90 kW/122 koní a 1.8 TSI s výkonem 132 kW/180 koní, který bude mít na rozdíl od slabších motorizací víceprvkovou zadní nápravu. Vznětové motory budou reprezentovat motory 1.6 TDI (66 kW/90 koní a 77 kW/105 koní) a silnější 2.0 TDI ve verzích 110 kW/150 koní a 135 kW/184 koní. Seat Leon ST bude také k dispozici se systémem Haldex 5. generace, který má VW Golf 4MOTION nebo Škoda Octavia 4x4. Zatímco oba hatchbacky počítají s ostrou verzí Cupra, o verzi Leon ST Cupra zatím nebylo rozhodnuto, pravděpodobně zůstane pouze u verze FR se slabšími motory.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: