Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Aston Martin slaví 100 let speciálními modely od Zagata

News

22.07.2013

Britská automobilka slaví tento rok 100 let od svého založení. Na přehlídce automobilové krásy v Pebble Beach představí Aston Martin dva své modely s karoserií od Zagata.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Britský automobilový průmysl reprezentuje velké množství unikátních značek. Kromě Bentley, Jaguaru nebo Rolls-Roycu patří mezi nejznámější britské značky Aston Martin, který v tomto roce slaví kulatých 100 let od svého založení. Oslavy budou trvat prakticky celý rok, kromě oficiálních akcí můžeme očekávat také několik speciálních modelů. Mezi nimi nebudou chybět ani poslední dvě kreace od italské karosářské dílny Zagato. První model je založen na odcházejícím DBS Coupé. Design karoserie odkazuje na Zagatem upravené Astony ze 60. let 20. století. Přední část je minimalistická a trochu připomíná nedávno představené BMW Pininfarina Gran Lusso Coupé, zadní část včetně střechy je pak charakteristickým poznávacím znakem společnosti Zagato. Střecha a zadní okno jsou totiž typicky prohnuté dvěma oblouky.

Aston Martin DBS Coupé Centennial bude vyrobeno pouze v jednom kuse, který navíc má svého majitele. Automobilka nezveřejnila jméno, nicméně prý se jedná o mladého a úspěšného japonského podnikatele. Druhý vůz, tedy Aston Martin DB9 Spyder Zagato Centennial je naopak vyrobeno pro amerického sběratele Petera Reada, který již vlastní jedno DB7 Zagato. Podle šťastného majitele symbolizuje tento vůz spojení elegantního italského designu od Zagata a duši, sílu a prestiž reprezentovanými značkou Aston Martin.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: