Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Nejmenší Jaguar bude v prodeji již za 18 měsíců

News

21.07.2013

Nový a největší konkurent pro BMW řady 3 od Jaguaru bude v prodeji již za rok a půl. Díky využití hliníku bude novinka velmi lehká.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Segment prémiových vozů střední třídy je pro zainteresované značky klíčový. V současnosti jej ovládaní výhradně německé značky, nicméně i Lexus nebo Infiniti se vytrvale snaží německou nadvládu narušit. Mezi značkami, které měly v plánu proniknout do tohoto segmentu, byl na přelomu tisíciletí i Jaguar, jeho pokus v podobě modelu X-Type však skončil naprostým fiaskem. Nicméně po převzetí indickým koncernem Tata Motors se (nejen) u Jaguaru blýská na lepší časy, tudíž plány na nejmenší model mají opět zelenou.

Nový a zároveň nejmenší model této tradiční britské automobilky se představí již koncem příštího roku, do prodeje pak půjde za zhruba 18 měsíců. Díky rozsáhlému využití hliníku, ze kterého bude například platforma PLA, bude vůz velmi lehký. Svým zaměřením se bude chtít nejmenší Jaguar vyrovnat současnému premiantu třídy BMW řady 3. Oba modely totiž bude hrát na sportovní notu. Nejmenším motorem v nabídce bude čtyřválec, který uvidíme i ve vozech Land Rover/Range Rover. Kromě zážehových motorů nabídne Jaguar také oblíbené vznětové jednotky, které budou bodovat především v Evropě. Vrcholnou jednotkou bude nový kompresorem přeplňovaný šestiválec o objemu 3,0 litru, který využívá například F-Type nebo XJ. V případě verze R, respektive R-S se ale počítá s nasazením osmiválce s kompresorem, jehož výkon se bude pohybovat okolo 500 koní. Zatím není jasné, zda budou v nabídce i verze s pohonem všech kol, nicméně vzhledem k tvrdé konkurenci je to více než pravděpodobné.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: