Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Nový Ford Mustang se představí v roce 2014

News

21.07.2013

Ikona amerických aut, Ford Mustang, oživil před lety zájem o retro vozy odkazující na 60. leta 20. století. Nová generace se představí již příští rok jako oslava 50. výročí prvního Mustangu. Prvních 1000 modelů pak bude tvořit limitovanou edici.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Začátek 60. let minulého století byl pro americký automobilový průmysl doslova zlomový. Ford totiž představil model Mustang, který si zákazníci ihned oblíbili. Vůz nabízel velmi pohledný design, relativně výkonné motory a především dostupnou cenu, kterou si mohli dovolit zaplatit i mladší zákazníci. Díky úspěchu Fordu Mustang se postupně představily i modely od konkurenčních značek, které v průběhu let vytvořily kategorii pony cars, v případě výkonných verzí pak muscle cars. Nicméně s nástupem ropné krize americký automobilový průmysl uvadal a kdysi slavná jméně jako Mustang, Charger, Challenger nebo Camaro buď zanikla, nebo je nesly modely, které těchto slavných jmen nebyly hodny.

Vše se ale změnilo v roce 2005, kdy Ford představil svým způsobem přelomovou 5. generaci Mustangu. Technicky se nejednalo o nějaký zázrak, zákazníci si však zamilovali jeho retro vzhled. Díky úspěchu Mustangu se na trh postupem dostal i Dodge Challenger nebo Chevrolet Camaro. Mustang je tak na trhu již 8 let, nová generace je tak doslova za dveřmi. Představení nového modelu proběhne příští rok, kdy tento slavný model oslaví padesátiny. Na rozdíl od svého předchůdce ale ponese novinka moderní design a také dostane novou modulární platformu S550. Prvním 1000 vyrobených automobilů bude spadat do speciální edice, která bude věnována 50 letům modelu Mustang.

Pod kapotou těchto vozů bude bít vidlicový osmiválec o objemu 5,0 litru s výkonem okolo 331 kW/450 koní. Dobrou zprávou je, že nový Mustang bude k dostání také v Evropě, Ford tak uplatní svou globální strategii i u tohoto modelu. Na našem kontinentu však bude hrát prim především nový přeplňovaný čtyřválec o objemu 2,3 litru, který bude disponovat výkonem přes 221 kW/300 koní.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: