Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

BMW řady 4 M Performance jako baby M4

News

21.07.2013

Než mnichovská automobilka představí novou M4, bude vrcholem celé řady 4 verze M Performance, které kromě odlišného vzhledu nabídne také vyšší výkon.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

BMW se před lety rozhodlo nabídnout svým zákazníkům značkové doplňky M Performance, které měly částečně suplovat nabídku tuningových firem. Ač se většina zákazníků chce odlišit především vzhledem, M Performance nabízí i zvýšení výkonu. Dostalo se již na novou řadu 3 s označením F30, nyní přichází na řadu i nové kupé, které na rozdíl od svých předchůdců ponese označení řada 4. Doplňky se zaměřují především na exteriér, který se od běžného modelu liší velkým množstvím doplňků z uhlíkových vláken. Ty se však nemontují na standardní nárazníky, ale na speciální kousky z dílny M Performance, které jsou alternativou k M paketu. Nová jsou také kola o velikosti 20 palců nebo výfuková soustava.

V interiéru si našly místo sportovní sedačky, pozměněný tříramenný sportovní volant, pedály z nerezové oceli, koberečky M Performance nebo karbonový dekor. Dalším výrazným prvkem modelu M Performance jsou ale také úpravy zaměřující se na výkon. Základní model 420d se vznětovým čtyřválcem posílil o 12 kW a 38 N.m na celkových 147 kW/200 koní a 418 N.m. Prozatím druhá nejsilnější verze s přeplňovaným zážehovým čtyřválcem 2.0 TwinPower Turbo se nyní pyšní výkonem 200 kW/272 koní a točivým momentem 389 N.m (rozdíl 20 kW a 39 N.m).  Vrcholný dvakrát přeplňovaný šestiválec o objemu 3,0 litru posílil na celkových 250 kW/340 koní a 450 N.m.

Oficiální světová premiéra BMW řady 4 proběhne na zářijovém autosalonu ve Frankfurtu, kde se velmi pravděpodobně představí i koncept nové M4. Jak je již u BMW zvykem, studie ostrým M modelů se od sériových verzí liší jen minimálně.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: