Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Ferrari 458 Scuderia míří do Frankfurtu

News

15.07.2013

Posilněná a především odlehčená verze Ferrari 458 Italia bude mít svou premiéru na autosalonu ve Frankfurtu. Zatím se spekuluje o výkonu 600 koní a hmotnosti nižší o 100 kilogramů.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Ferrari 458 Italia patří bezpochyby na samotný vrchol dostupných supersportů. Slovo dostupný ale berte s velkou nadsázkou, cena okolo 5,5 milionu korun z něj stále dělá nedostupné zboží pro drtivou část automobilových fanoušků. Jak jsme si u Ferrari již zvykli, očekávat můžeme i ultimativnější verzi jejich nejprodávanějšího modelu. U Ferrari 360 měla přídomek Challenge Stradale, u modelu 430 zase Scuderia, s čím se vytáhne italská automobilka nyní, zatím není jasné. Každopádně co už trochu jasné je, je to, o kolik novinka zhubne. Díky absenci některých komfortních prvků (klimatizace nebo navigace) a větší přítomnosti karbonu a dalších lehkých materiálů zhubne 458 Scuderia, jak si prozatím přezdíváme, nějakých 100 kilogramů. Suchá hmotnost by se tedy měla pohybovat okolo 1280 kilogramů. Kromě nižší váhy dostane vůz také vyšší výkon, ten by mohl atakovat hranici 441 kW, tedy rovných 600 koní.

Vyššího výkonu bude dosaženo především přeprogramováním řídící jednotky nebo novým a lehčím výfukovým potrubím. Osmiválec o objemu 4,5 litru tak rozhodně nedostane nějakou berličku v podobě systému KERS nebo podobných zařízení. Díky těmto změnám zrychlí vůz z 0 na 100 km/h za nějakých 3,4 sekund, maximální rychlost se bude pohybovat okolo 325 km/h.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: