Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Audi chystá konkurenta pro BMW 1 GT

News

15.07.2013

Segment prémiových kompaktních MPV brzy přivítá nové hráče. Kromě již plánovaného BMW 1 GT chystá svůj vlastní model také Audi.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Mercedes-Benz byl první, kdo vstoupil do vod kompaktních MPV. Třída B se za ty roky na trhu etablovala a vytvořila si dominantní pozici v této kategorii. Což ostatně nebyl nijak těžké, největší konkurenti v podobě Audi a BMW totiž mají několikaleté zpoždění. A ač ostatní výrobci segment MPV pomalu opouštějí, německé značky chystají úplný opak. Jako první se na trh dostane již zmiňované BMW 1 GT, které bude prvním mnichovským vozem s pohonem předních kol, využije totiž novou platformu UKL1, kterou dostane i třetí generace novodobého MINI. BMW 1 GT bude také jedním z prvních vozů značky, které bude pohánět nová rodina tříválcových motorů o objemu 1,5 litru

Podobný model plánuje i konkurenční Audi, které využije již dobře známou modulární platformu MQB. Technicky bude Audi MPV vycházet z modelu A3, kromě pětimístné verze bude k dispozici také sedmimístná. Co se týče rozměrů, délka je odhadována na necelých 4,5 metru. Motory budou menší evolucí těch, které známe. V Evropě budou velmi populární vznětové motory TDI, které doplní zážehové TSI. Jistě se dočkáme také verze s pohonem všech kol, základní verze ale budou pouze předokolky.

Ač je premiéra naplánována až na roky 2016 nebo 2017, koncept by se mohl ukázat již za 2 měsíci ve Frankfurtu. Automobilka se nicméně ještě nerozhodla, zda jej ještě tento rok představí.

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: