Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Nástupce Nissanu Almera přijde již brzy

News

15.07.2013

Japonská automobilka Nissan se opět vkročit do segmentu C. Nástupce kdysi populární Almery a konkurent Toyoty Auris nebo Volkswagenu Golf se ukáže již za několik měsíců.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Nissanu se před několika lety povedl nevídaný kousek. Tato japonská automobilka opustila své tradiční místo v segmentu C a zaměřila se na crossovery. Model s poněkud nezvyklým jménem Qashqai se ale trefil do vkusu doby a nyní je z něj páteřní model Nissanu v celé Evropě. Představitelé automobilky nicméně usoudili, že je již čas na návrat mezi klasické hatchbacky, ještě tento rok se má totiž představit nepřímý nástupce Almery. Je tedy pravda, že po Almeře nabízel Nissan ještě Tiidu, ta však byla naprostým propadákem.

Design vozu se bude inspirovat u konceptu Invitation, ze kterého vychází nová generace hatchbacku Note. Očekávat tak můžeme dynamicky pojatý vzhled s přední maskou ve tvaru V. Karoserie pak dostane ostřejší linie, výsledný koktejl pak bude mnohem zajímavější. Motory bude novinka zčásti sdílet s Renaulty, to se bude týkat především vznětových motorů dCi. Ty budou zastupovat osvědčené motory 1.5 dCi a 1.6 dCi. Velmi pravděpodobně se také dostane na přeplňované motory, zda se bude jednat o jednotky TCe, zatím není jasné.

O jménu nového modelu zatím není jasno, podle Nissanu se však bude jednat o název, který bude evokovat něco z minulosti. Výroba bude probíhat v závodě v Barceloně, do kterého autromobilka investovala 130 milionů eur (3,38 miliard korun). Premiéra proběhne velmi pravděpodobně v září na autosalonu ve Frankfurtu, prodej pak začne na začátku roku 2014.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: