Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Australský supersport dostane dva motory z Corvette

News

14.07.2013

V roce 2016 představí australský podnikatel Paul Halstead supersport se dvěma osmiválci z Corvette o celkovém výkonu 1217 koní.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Když už vyrobit supersport, tak se vší parádou. To se pravděpodobně řekl Australan Paul Halstead, který má v plánu postavit vůz, jemuž budou dodávat sílu dva motory. Ty budou mít původ v Corvette, bude se tak jednat o osvědčenou jednotku LS7 o objemu 7,0 litru a celkovém výkonu 895 kW/1217 koní. Zatímco Bugatti Veyron má motor také složený ze dvou jednotek, australský konkurent však bude mít dvě klikové hřídele, ale jen jednu převodovku. Točivý moment půjde na zadní kola, kterým bude pomáhat samosvorný diferenciál.

Karoserie samotného vozu bude vyrobena z kombinace kevlaru a karbonu, takže můžeme očekávat velmi nízkou hmotnost. Dynamické parametry nejsou známy, nicméně akcelerace nebo maximální rychlost budou na úrovní již zmiňovaného Bugatti Veyron SuperSport. Halstead tvrdí, že projekt supersportu je pro něj víceméně pouze zábava, i tak by ale rád dosáhl úspěchu. Ten se mu totiž v jeho minulém projektu vyhnul. Australan není v automobilovém průmyslu nováčkem, již v 80. letech upravoval vozy Sprint od Alfy Romeo, když do nich montoval vidlicového osmiválce. Projekt s názvem Giocattolo však neměl u zákazníků moc úspěch, celkově se jej vyrobilo pouhých 15 kusů.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: