Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Nový Lexus IS-F bude bez osmiválce

News

14.07.2013

Šéfinženýr modelu IS přiblížil některé detaily ohledně výkonné verze IS-F. Ta určitě bude, ale bez osmiválce, který by jen těžko splňoval Euro6.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Minulá generace Lexusu IS-F patřila mezi pár automobilů, které se mohli měřit s ikonickou M3 od BMW. Aktuální sedan IS se představil začátkem tohoto roku, zatím však pouze ve verzi F Sport. Nicméně v plánu je i ostrá varianta IS-F, kterou bude mít na starosti tým okolo Juničiho Furuyami. Ten se nyní na téma IS-F trochu rozpovídal. To hlavní, co nás zajímá, je motor. První Lexus IS-F poháněl atmosférický osmiválec o objemu 5,0 litru, nová verze bude mít velmi pravděpodobně mnohem menší motor. Hlavním problémem jsou emise a emisní normy, nová jednotka totiž musí splňovat Euro6.

Furuyama zatím neupřesnil, o jaký motor půjde, nicméně je velká šance, že na rozdíl od konkurentů vsadí Lexus na atmosférické plnění, ve kterém si automobilka věří. Navíc toto řešení nabízí mnohem purističtější zážitky. Co se týče hybridu, ve kterých je Lexus, potažmo Toyota celosvětovým tahounem, možná se jej dočkáme až v příštích generacích, v té aktuální ne.

Každopádně přeplňování se nevyhne ani Lexusu, automobilka totiž plánuje v budoucnu nasazení čtyřválcového Zážehového dvoulitru s turbodmychadlem, který má nahradit současný atmosférický šestiválec ve verzi IS 250.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: