Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Mercedes-Benz W196R z roku 1954 prodán za 600 milionů korun

News

14.07.2013

Na aukci konané v rámci Festivalu rychlosti se vydražil unikátní vůz formule 1 od Mercedesu, se kterým závodil Juan Manuel Fangio. Zájemce musel za unikátní automobil zaplatit necelých 30 milionů dolarů, v přepočtu takřka 600 milionů korun.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

O tom, že koupě nového automobilu patří mezi nejhorší investice vůbec, není třeba pochybovat. Nicméně existují i vozy, jejichž pořízením své peníze jen a jen zhodnotíte. Mezi podobné automobily patří zejména ty závodní se slavnou minulostí. Jeden takový kousek se nyní objevil na aukci, která se konala v rámci Festivalu rychlosti v Goodwoodu. Mezi automobilovými skvosty se totiž dražil i Mercedes-Benz W196R z roku 1954, tedy vůz F1, který řídil legendární Juan Manuel Fangio. Konečná cena tohoto unikátu se nakonec vyšplhala na těžko uvěřitelných 29,6 milionu dolarů, v přepočtu skoro 600 milionů korun! Vůz s pořadovým číslem 00006/54 pohání řadový osmiválec o objemu 2,5 litru. Fangio s ním vyhrál Velké ceny Německa a Švýcarska.

Podle aukční společnosti Bonhams se jedná o nejdražší automobil prodaný v aukci, nejdražší vůz formule 1 a nejdražší Mercedes všech dob. Trh s automobilovými veterány díky ekonomické krizi roste, společně s ním rostou i ceny automobilů, které trhají nové rekordy. Mezi nejžádanější a nejcennější kousky patří Ferrari nebo Bugatti, jejichž cena se mnohdy pohybuje v desítkách a stovkách milionů korun. Velká poptávka je i po Mercedes, a to konkrétně po první generaci SL Gullwing.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: