Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Mazda 3 MPS dorazí ještě tento rok

News

14.07.2013

Nová Mazda 3 se představila před několika týdny. Ještě tento rok by pak měla dorazit také vrcholná verze MPS s výkonem přes 200 koní.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Japonská automobilka Mazda patří mezi velmi málo automobilek, které si udržují v Evropě růst. Díky novým modelům z rodiny SkyActiv, mezi které patří CX-5, Mazda 6 a nyní i Mazda 3 rostou prodeje automobilky i o několik desítek procent. A právě posledně jmenovaný a čerstvě představený vůz má tvořit páteř nabídky automobilky v Evropě. Kromě klasického pětidveřového liftbacku se představila i verze sedan, která bude populární zejména v zámoří. Kromě klasických verzí se tento rok dočkáme i ostré Mazdy 3 MPS, která na rozdíl od minulé generace dostane o poznání nižší výkon.

Zatímco minulá Mazda 3 MPS spoléhala na turbodmychadlem přeplňovaný čtyřválec o objemu 2,3 litru, který disponoval výkonem 191 kW/260 koní, budoucí MPS dostane menší dvoulitr s výkonem zhruba 149 kW/203 koní. Kromě zážehové verze se také silně spekuluje o výkonném turbodieselu, který by se postavil například proti Volkswagenu Golf GTD nebo Škodě Octavia RS. Oba tyto modely mají motor 2.0 TDI o výkonu 135 kW/184 koní, Mazda by mohla disponovat podobnými parametry.

Premiéra proběhne koncem tohoto roku, v prodeji jej tak můžeme očekávat v prvních měsících roku 2014.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: