Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Nová Škoda Superb dostane výraznější design

News

11.07.2013

Domácí automobilka modernizovala svou vlajkovou loď teprve nedávno. Nicméně třetí generace se představí již během několika let. Na rozdíl od svých předchůdců dostane výraznější design inspirovaný současnými modely Rapid a Octavia.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Škoda Superb první generace byla vlastně jen prodloužený Passat. Tomu také odpovídaly prodeje, které nebyly nijak valné. Druhá generace tak byla v ohrožení. Nicméně její uvedení se ukázalo ve výsledku jako mimořádně správné, velkou popularitu si získala především verze Combi, která boduje svým nedostižně prostorným interiérem a zavazadlovým prostorem. V současné době patří Superbu titul třetího nejprodávanějšího vozu značky Škoda, proto není divu, že jeho nástupci se přikládá vysoká priorita. Zatímco současná druhá generace s námi ještě nějaký ten pátek bude, Jozef Kabaň prozradil informace týkající se nového modelu, který se představí dříve než bychom obvykle čekali.

Superb prošel před necelými dvěma měsíci lehkou modernizací, která se podepsala především na jeho vzhledu. Ten se inspiroval u Kabaněm navrženými modely Rapid a Octavia. Tento rok se dočkáme faceliftu Yetiho, začátek roku pak bude patřit nové Fabii. Kabaň se však na Festivalu rychlosti v Goodwoodu, kde Škoda představila novou Octavii RS, rozpovídal právě o vlajkové lodi mladoboleslavské automobilky. Ta podle něj dostane výraznější design, který však musí oslovit jak byznysmeny, tak i rodiny s dětmi. Právě to jsou jedni z nejčastějších zákazníků. Jozef Kabaň se prý u Superbu inspiroval iPhonem, který změnil chápání některých věcí. Design Superbu tak bude jednoduchý a elegantní, přesně jako v případě iPhonu. Nové Škody navíc nebudou mít viditelné koncovky výfuku, ty prý zůstanou pouze výkonným modelům RS.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: