Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Toyota GT86 možná dostane vlastní závodní sérii

News

11.07.2013

Zadokolka GT86 od Toyoty pravděpodobně dostane vlastní závodní sérii. Verze TRD Griffon bude disponovat výkonem až přes 300 koní.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

O tom, že Toyota udělala s modelem GT86 správný krok, netřeba polemizovat. Hravá, zábavná a dostupná zadokolka tady nebyla již hodně dlouho. Kromě standardního modelu s dvoulitrovým boxerem o výkonu 147 kW/200 koní existuje i tovární divizí TRD upravená verze Griffon, která se pyšní výkonem o 50 procent vyšším. Právě tento model by mohl získat v blízké budoucnosti svou vlastní závodní sérii. Podobné soutěže nejsou ve světě motorismu výjimkou, ostatně takové Ferrari Challenge nebo kdysi Octavia Cup známe i u nás. Výhodou tohoto řešení jsou vyrovnané síly všech týmů, rozhoduje tedy především umění samotného jezdce. Další signifikantní předností je relativně nízká cena, která dovolí zpřístupnění závodění i vcelku obyčejným lidem.

Toyota GT86 TRD Griffon se kromě vyššího výkonu pyšní také nižší hmotností. Karoserie dostala několik dílů z karbonu, interiér se zbavil všech nedůležitých částí, TRD pak dodala nová aerokit, větší brzdy nebo lepivější pneumatiky.

Pokud se Toyota skutečně rozhodne otevřít podobný šampionát, určitě se jej dočkají japonští nebo britští fanoušci. O nasazení v kontinentální Evropě se pravděpodobně nedočkáme. I když bůhví.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: