Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

BMW představilo koncept Active Tourer Outdoor

News

11.07.2013

Předzvěst nového kompaktního MPV s pohonem předních kol nese název Active Tourer. BMW nyní představilo verzi Outdoor s možností převézt až dvě kola.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Pokud chtějí automobilky profitovat, musejí obsadit sebemenší skulinku na trhu. Mercedesu se podařilo prorazit se třídou B, podobný model chystá i konkurenční BMW. To představilo koncept s názvem Active Tourer, které bude prvním „baworákem“ s pohonem předních kol. Kompaktní MPV využije novou platformu UKL1, na které vyjede i nové MINI. Koncept Active Tourer Outdoor využívá stejnou techniku jako v Paříži představí „obyčejný“ Active Tourer. Společně s novým zážehovým tříválcem o objemu 1,5 litru spolupracuje elektromotor, kombinovaný výkon celé soustavy je velmi slušných 140 kW/190 koní, to vše při spotřebě 2,5 litru. Zrychlení z 0 na 100 km/h zabere konceptu méně než 8 sekund, maximální rychlost je 200 km/h. Čistě na elektřinu ujede mezi 20 až 30 kilometry.

V interiéru najdeme barevný dotykový displej systému BMW ConnectedDrive o úhlopříčce 8 palce. Kromě navigace se na displeji zobrazuje například i údaje o využití hybridního systému.

Ač se samotný koncept Active Tourer Outdoor nikdy nedočká sériové produkce, poslouží jako inspirace pro novou řadu 1 GT. Pro BMW se bude jednat o přelomový model, jelikož dostane pohon předních kol nebo nové zážehové a vznětové tříválce o objemu 1,5 litru, které v budoucnu dostanou i do řady 3.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: