Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Jaguar Project 7 jako připomínka slavné minulosti

News

11.07.2013

Jaguar představí na Festivalu rychlosti v Goodwoodu koncept s názvem Project 7, který vychází z roadsteru F-Type.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Britská automobilka si přiveze do Goodwoodu kromě jiného také ultimativní koncept s názvem Project 7, který technicky vychází z modelu F-Type. Designově navazuje Project 7 na slavný model Jaguar D-Type, který se zapsal do dějin Le Mans. Ostatně sám název Project 7 evokuje sedm vítězství Jaguaru v Le Mans. K pohonu konceptu slouží známý kompresorem přeplňovaný osmiválec o objemu 5,0 litru, jehož výkon se v tomto případě pohybuje na hodnotě 405 kW/551 koní, točivý moment je 680 N.m. Díky tomu akceleruje Jaguar Project 7 z 0 na 100 km/h za 4,2 sekund, maximální rychlost je elektronicky omezena na 300 km/h.

Celá karoserie byla vyrobena z hliníku, další detaily, například 20palcová kola, jsou vyvedeny v karbonu. Uhlíková vlákna najdeme i v interiéru, kde vládne také exkluzivní kůže. Vůz je určen primárně pro jednoho, na místě spolujezdce totiž nenajdeme sedačku, ale držák na helmu, která ladí s exteriérem automobilu.

Jaguar Project 7 dostal také nově naladěné odpružení, elektronický samosvorný difernciál na zadní nápravě a také novou výfukovou soustavu s ještě naléhavějším zvukem. Za volantem bude sedět hlavní testovací jezdec Jaguaru Mike Cross, který si tento zážitek jistě vychutná.

Sériová verze Projectu 7 je velmi nepravděpodobná, v případě eminentního zájmu se možná vyrobí několik kusů pro zámožné zákazníky. Jaguar však chystá do udoucna extrémnéí verzi modelu F-Type, jehož výkon by měl pohybovat nad 650 koňmi.

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: