Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

McLaren představí závodní verzi 12C GT Sprint

News

10.07.2013

Další premiéru z Festivalu rychlosti má na svědomí McLaren, který přiveze závodní verzi svého supersportu MP4-12C s upraveným názvem 12C GT Sprint.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Slavná Festival rychlosti v Goodwoodu je doslova líhní supersportovních automobilů, které se nebojí ani okruhového závodění. Jedním z vozů, který se zde ukáže, bude i McLaren 12C GT Sprint, který zaplní mezeru mezi sériovým modelem MP4-12C a závodním 12C GT3. S oběma vozy bude sdílet karbonový monokok MonoCell a také motor, dvakrát přeplňovaný osmiválec o objemu 3,8 litru a výkonu 459 kW/625 koní, což je stejně jako u sériového MP4-12C. Oproti němu však 12C GT Sprint nabídne například o 40 mm nižší světlou výšku, upravené odpružení PCC nebo závodní slicky Pirelli. Zákazníci si budou moci nastavit například tuhost tlumičů nebo systém ESP.

Změnil se také exteriér, ač se to nemusí na první pohled zdát. Nový je přední i zadní nárazník nebo kola OZ o velikosti 19 palců s centrální maticí. V interiéru najdeme homologovanou závodní klec a také zabudovaný hasicí přístroj. Závodní skořepiny se šestibodovými pásy umožňují použití systému HANS ochraňující krk jezdce. Ve voze najdeme také klimatizaci, která však prošla redukční dietou. Karbonová palubní deska dostala digitální přístroje, čelní okno je pak z polykarbonátu, to aby se uspořila váha. Cena McLarenu 12C GT Sprint startuje na 200 000 liber (přes 6 000 000 korun) bez daně. Ročně se očekává výroba zhruba 20 kusů.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: