Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Citroën DS3 Cabrio Racing zatím jako koncept

News

10.07.2013

Na Festivalu rychlosti v Goodwoodu představí Citroën koncept nejrychlejší DS3 Cabrio s přídomkem Racing. Sériový model je takřka jistotou.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Citroën DS3 patří mezi naše oblíbená auta. Líbí se nám, jak vypadá, s přeplňovaným 1.6 THP navíc celkem hezky jede. Automobilka před nějakou dobou nabízela také výkonný DS3 Racing s přeplňovanou šestnáctistovkou naladěnou na 150 kW/204 koní a karbonovými doplňky, nyní představí Citroën také otevřenou verzi tohoto limitovaného modelu. Zatím se sice jedná o koncept, nicméně to je v dnešní době jen formalita, sériová výroba je jistá.

Pod kapotou pracuje již zmiňovaný čtyřválec 1.6 THP o výkonu 150 kW/204 koní. Od standarního modelu se DS3 Cabrio Racing odlišuje také jiným exteriérem. Ten vypadá agresivněji, celek dotvářejí napříkla nová kola o velikosti 19 palců, detaily z tmavého chromu nebo části karoserie vyvedené v kontrastním karmínovém laku. V interiéru se pak motiv šedé a karmínové barvy opakuje například na sportovních sedadlech. Citroën vsadil na kůži Nappa a alcantaru, k dispozici je také stylová dětská sedačka.

Vůz je vybaven šestistupňovou manuální převodovkou, která posílá točivý moment na přední kola. Kromě Festivalu rychlosti v Goodwoodu se Citroën DS3 Cabrio Racing představí také na autosalonu ve Frankfurt v září tohoto roku. Sériový model by pak mohl debutovat na jaře 2014 v Ženevě.

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: