Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Je toto Rapid Spaceback nebo Rapid RS?

News

09.07.2013

Škoda představí v příštích týdnech novou variantu modelu Rapid. Nejčastěji se mluví o Rapidu Spaceback, nicméně vyloučena není ani verze Rapid RS.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Domácí automobilka ukázala na svých facebookových stránkách fotku nové verze Rapidu. Od běžné verze se tento model liší především jinak zbarvenou lištou zadních dveří nebo zatmavenými světly. Pravděpodobně se jedná o plánovaný Rapid Spaceback, tedy praktičtější hatchback. Nicméně vzhledem k odlišnostem by se mohlo také jednat o sportovně zaměřený Rapid RS, jehož možnou podobu nastínil koncept Rapid Sport. Tento vůz se pyšnil výrazně širší karoserií, devatenáctipalcovými koly a dvoubarevných exteriérem v kombinaci červená-šedá. A právě tyto barvy vidíme i na zveřejněné fotce. Chystá tedy Škoda kromě Favie RS, Octavie RS i Rapid RS?

Je pravda, že koncernu Volkswagen AG podobný model chybí, navíc konkurence také sází spíše na rychlé hatchbacky, výkonný liftback s cenou do 500 000 korun by tak mohl vytvořit úplně novou kategorii automobilů. Pokud se skutečně jedná o kousek Rapidu RS, technika se bude víceméně shodovat s tou ve Fabii RS. Kompresorem a turbodmychadlem přeplňovaný čtyřválec 1.4 TSI o výkonu 132 kW/180 koní doplní dvouspojkový automat DSG se sedmi stupni, rychlý Rapid by pravděpodobně dostal také systém XDS pro zlepšení jízdních vlastností. Ty ostatně v případě Rapidu patří k přednostem tohoto modelu.

Více informací se dozvíme v příštích týdnech, odhalení je pak naplánováno na září, kdy se koná autosalon ve Frankfurtu. Škoda Rapid navíc dostala v rámci modelového roku 2014 několik vylepšení včetně nového motoru 1.6 TDI o výkonu 66 kW/90 koní nebo příplatkových xenonových světlometů.

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: