Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Opel chystá do Frankfurtu koncept s názvem Monza

News

07.07.2013

Německá automobilka Opel se chystá oživit slavné jméno Monza. Koncept ukáže na autosalonu ve Frankfurtu začátkem září.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Opel patří mezi ty automobilky, kterým se poslední roky moc nedaří. Díky poněkud macešskému přístupu mateřského koncernu General Motors nedokázala německá automobilka reagovat na drtivý nástup konkurence v podobě korejských automobilek nebo koncernu Volkswagen. Nicméně zdá se, že doba se začíná pomalu měnit. Opel nedávno představil skoro 4,7 metru dlouhý kabriolet Cascada, který se svou výbavou dokáže vyrovnat vozům o třídu výše. Kromě tohoto modelu bychom se mohli v budoucnu dočkat také prémiově zaměřeného kupé, které by navazovalo na model Monza z 80. let. Koncept tohoto vozu přiveze Opel na autosalon do Frankfurtu, který se koná v září tohoto roku.

Jako základ konceptu poslouží platforma z Cadillacu ATS, díky čemuž bude mít Monza pohon zadních kol. Motory jsou plánovány jak přeplňované, tak i atmosférické. Základ nabídky sériového modelu by mohl tvořit přeplňovaný čtyřválec o objemu 2,0 litru a výkonu okolo 184 kW/250 koní, vrchol by pak obstaral šestiválec 3.6 s výkonem 242 kW/329 koní. Standardem bude manuální převodovka se šesti stupni, na výběr bude ale také šestistupňový automat. Rozměrově má koncept Opel Monza zapadat mezi Audi A5, nové BMW řady 4 nebo Mercedes-Benz třídy C kupé, cena bude ale oproti prémiovým kupé příznivější.

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: