Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Bernie Ecclestone zvažuje koupi Nürburgringu

News

06.07.2013

Promotér F1 a miliardář Bernie Ecclestone uvažuje nad koupí slavného okruhu Nürburgring, jehož součástí je i fanoušky zbožňovaná Nordschleife.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

O tom, že okruh Nürburgring má problémy, snad všichni víte. Za vše mohou megalomanské plány na zábavní a obchodní centrum, které však nikoho netáhne. Kvůli přehnaným stavbách se do problémů dostala celá společnost, jejíž součástí je i závodní okruh Nürbirgring a také legendární Norsdchleife, neboli Severní smyčka. V současné době probíhá aukce, do níž by se mohla zapojit i hlavní postava formule 1 Bernie Ecclestone. Tento velmi zámožný Brit by totiž rád zabezpečil budoucnost Velké ceny na okruhu Nürburgring, která se jede tento víkend.

Cenu celého balíku, tedy společnosti Nürburgring GmbH, zatím neznáme, nicméně spekuluje se o částce 125 milionů eur (3,25 miliard korun), což by pro Ecclestonea, jehož jmění je odhadováno na na cca 2,9 miliard eur (76 miliard korun), nebyl zas až takový problém. Tím by však mohly být závazky, které společnost má. Ač před nějakou dobou přispěchala na pomoc spolková vláda, i tak má Nüburgring GmbH blíže nespecifikované dluhy.

Mezi další zájemce můžeme počítat některou z automobilek, které mají na Nürburgirngu nebo v jeho těsném sousedství testovací a vývojová centra. Spekulovalo se například o Volkswagenu nebo BMW, ostatně u německých značek by to byla otázka jisté národní hrdosti. Další možností je přísun kapitálu z Blízkého východu nebo dokonce Číny. Právě čínské automobilky by vlastnictvím tohoto evropského klenotu mohly udělat první významný krok na evropské trhy.

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: