Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Volvo XC40 bude, vhodná platforma však chybí

News

05.07.2013

Švédské Volvo se inspirovalo úspěchem Range Roveru Evoque a chystá vlastní stylové SUV. Nebude však dříve než během pěti let, Volvu totiž chybí vhodná platforma.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Doba i vkus zákazníků se mění, po klasicky pojatých automobilek dnes nejvíce táhnou crossovery a SUV všech možných rozměrů. Po nástupu velkých modelů nás zasáhla i vlna zájmu o SUV menších rozměrů. Zákazníky nejvíce táhnou stylové vozy, které sázejí především na vzhled. Na menší modely vsadil i Range Rover, který se svým modelem Evoque trhá prodejní rekordy. O podobný model stojí i Volvo, XC40 však hned tak nebude, automobilce totiž chybí vhodná platforma. V současné době vyvíjí Volvo novou modulární platformu SPA, kterou jako první využije nástupce kdysi úspěšného modelu XC90. Pro menší XC40 však není toto řešené vhodné, proto se musí vyvinout nová platforma. To je však velmi nákladný proces, proto se počítá s použitím již existující platformy od nějakého jiného výrobce. Volva XC40 se však nedočkáme hned, mluví se o premiéře v horizontu pěti let.

Kromě modelu XC40 hodlá Volvo a jeho čínská majitel automobilka Geely založit novou značku, která by vyplnila mezeru mezi oběma výrobci. Z Geely by se tak stala jakási vstupní značka a Volvo by naplno převzalo roli prémiového výrobce. Zatím není jasné, jestli se značka objeví i jinde než v Číně, která má být primárním trhem. O Evropě se pravděpodobně neuvažuje, zdejší vysoce konkurenční a náročné prostředí prakticky znemožňuje vstup nové značky, o krizi na drtivé většině automobilových trhů nemluvě.

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: